Language Diversity Week

 

--> Tutaj znajduje się szczegółowy program Tygodnia Róźnorodności Językowej <--

--> Here you can find Language Diversity Week programme <--

 

 

 

Poster Concert             

 

Poster ConferenceExhibitions

 

 

 

                                                                                                                

 

 

 

   ***

 

Zapisy na warsztaty dla dzieci ruszają 6 listopada 2017 r. Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy olga.chromik@gmail.com

Obowiązuje koleność zgłoszeń. Wstęp bezpłatny.

 

WARSZTATY DLA DZIECI

Sobota 18.11.2017 r.

 

Dzieci w wieku  5-6 lat   godz.11:00 - 12:14

Językowe niespodzianki z dalekich krain

 

Każde dziecko uwielbia niespodzianki, a w szczególności, kiedy są niezwykłe. Takie też będą warsztaty o zanikających językach, jakimi posługują się mieszkańcy odległych zakątków świata.  Pokonamy tysiące kilometrów i sprawdzimy, czy na pustyni dzieci otrzymują prezenty i od kogo oraz jak nazywają się te tradycje? Stworzymy własne mapy, pobawimy się słowami, poznamy bajeczne książki. A że będziemy malować, grać, naklejać i wycinać, każdy wróci do domu z prezentem. Z jakim? Przyjdźcie i przekonajcie się sami.  Czekamy na Was!

W dalekie krainy zabiorą Was: Agnieszka, co nie boi się wielbłądów ani czarodziejów, których nad najgłębszym jeziorem świata spotkała i Ania, co trafiła do wioski na szczycie góry, która zimą pokryta śnieżną peleryną zapomina o reszcie świata.

 

Dzieci w wieku 7-10 lat  godz. 13:00 - 14:30 

W poszukiwaniu prezentów z dalekich krain  

 

Jeśli kiedyś marzyłeś, by być odkrywcą, to właśnie teraz masz szansę. Na wspólnie stworzonej mapie podczas warsztatów poznamy nie tylko nieznane ludy, ale i zanikające języki, jakimi się posługują.  Nie będzie to zwykła nauka, bo sprawdzimy, co wspólnego ma Dziadek Mróz i Starzec Bajkał z naszym Świętym Mikołajem. W worku z prezentami nie zbraknie gier, zabaw, tajemnych słów i niespodzianek. Wszystko to czeka już na Was! Do zobaczenia!

Warsztaty poprowadzą: Agnieszka Matkowska, która spotkała szamanów i nie bała się kąpieli w mroźnym jeziorze Bajkał; Ania Sołoninko, która zimą spacerowała po Himalajach, a latem na prawie bezludnej wyspie skryła się w skale przed burzą.

 

Dzieci w wieku  11-14 lat   godz. 15:00- 16:30

Językowe krańce świata z komiksem w tle

 

Już teraz czeka na Ciebie bilet w daleką podróż, by poznać zanikające języki, w których mówią ludy z różnych stron świata. Nie tylko umiejscowimy je na mapie, ale i sprawdzimy, jakie panują wśród nich obyczaje. Jakie obchodzą święta zimową porą? Czy mają choinkę na Boże Narodzenie i Gdy już bliżej się z nimi zaprzyjaźnicie, stworzymy komiksy, które złożą się w jedną historię. Tym samym zobaczymy, czy jesteśmy do nich podobni. Aby o tym pamiętać, zabierzecie w plecak historie do domu. Gotowi na przygodę?

Warsztaty poprowadzą: Agnieszka Matkowska, która spotkała szamanów i nie boi się spać w jurcie; Ania Sołoninko, która potrafi latać, rozpalić ognisko na pustyni i zaprzyjaźnia się z bałkańskimi góralami. Obie władają językami z mniejszych lub większych krańców świata.